Provensálsky štýl - nábytok z Liptova do Vášho domova | EVERGREEN.sk

Provensálsky štýl


Spálňa v provensálskom štýle s drevenou posteľou, skriňou, nočnými stolíkmi a komodou z masívneho dreva v svetlých farbách

PROVENSÁLSKY ŠTÝL

Ako vyzerá nábytok v provensálskom štýle?

Provensálsky štýl tiež známy, ako vidiecky štýl bývania pôsobí pokojným, útulným a harmonickým dojmom. To, čo na prvý pohľad identifikuje nábytok v provensálskom štýle, je smotanová, niekedy až biela farba v kombinácii s masívnym drevom, ktoré utvára dojem prírodnej krásy provensálskeho nábytku.

Provensálsky nábytok sa teda vyznačuje tlmenejšími farbami, prírodnými materiálmi doplnenými o tkaniny, ktoré pôsobia hrejivým dojmom. Príznačnou kvetinou provensálskeho bývania je levanduľa, ktorá je výbornou dekoráciou do každej miestnosti zariadenej v provensálskom duchu.

Interiér provensálskeho štýlu je postavený na myšlienke zmiešať nádych vidieku s drsnou jednoduchosťou preto sa uprednostňuje masívne drevo, ktoré má na sebe žiadané známky poškodenia.

V EVERGREENE vytvárame efektné známky poškodenia rôznymi povrchovými úpravami, ktoré nám umožnia dokonale vyzdvihnúť príznačnú črtu provensálskeho bývania.

Pôvodom z juhovýchodného Francúzska

Korene provensálskeho štýlu siahajú do historického, juhovýchodného Francúzska, kde si na prelome 19. storočia vtedajšia buržoázia začala zariaďovať svoje vidiecke sídla nábytkom v štýle, ktorý dnes poznáme pod pojmom "provensálsky".

Vtedajší vzhľad provensálskeho nábytku odrážal jednoduchosť francúzskej elegancie, sviežosť vidieka a samotné čaro starého sveta.

Z vidieka, až k vám domov

Hoci je provensálsky nábytok charakteristický najmä pre chaty či vily, v dnešnej dobe je pomerne obľúbené uplatňovať provensálsky štýl bývania v rodinných domoch, ktorých zjav pôsobí originálne a nezameniteľne. Jednoducho povedané provensálsky štýl bývania je schopný premeniť váš dom na pravý domov.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnania.

Táto stránka používa technológiu cookies. Pokračovaním súhlasíte s využívaním cookies.